Toto jsme my

Bojujeme každý den za lepší svět pro nemocné i zdravé děti.

Lidé v nadaci
zakladatel nadace BJP Foudation

Jiří BJP Procházka

Jiří BJP Procházka je český bojovník smíšených bojových umění (MMA) ve váze 93 kg (light heavyweight). V roce 2015 podepsal smlouvu s japonskou organizaci Rizin FF a je historicky prvním držitelem a obhájce titulu v polotěžké váze, který tato organizace vydala. V české soutěži GCF je držitelem titulu z roku 2013. V roce 2020 nastoupil v organizaci UFC, kde v červnu 2022 na UFC 275 v Singapuru získal titul v polotěžké váze. Jiřího častá spolupráce na charitativních akcích ho vedla k myšlence založit vlastní nadaci a tím vyvážit podstatu MMA dobročinností. Jak sám říká, nechce jen účelně vítězit nad druhým člověkem tím, že ho porazí, ale chce vracet i něco nazpátek. Díky své osobnosti a lidem, kteří ho v nadaci obklopují, se mu to daří.

Lidé v nadaci
předseda správní rady BJP Foundation

Matěj Kretík

Marketingový specialista, podnikatel, pořadatel nejrůznějších eventů, člen manažerského týmu Jiřího Procházky. Majitel produkční agentury Bookin Agency, v níž sdružuje aktivity zaměřené na marketing a prodej zboží hlavně pro mladé. Producentsky stvořil několik milionových hudebních videoklipů – Vánoční, Safír, Mika Sukasa apod. Předseda žánrové kategorie RAP v rámci hudebních Cen Anděl. „Odjakživa jsem věděl, že jednou budu chtít být součástí nějakého dobročinného projektu. Když jsem viděl, jak Jiří dlouhé roky pomáhá nemocným dětem, věděl jsem, že konečně můžeme vytvořit něco vlastního - další pilíř BJP holdingu s pomocí nemocným dětem a rodinám, které nemají tolik životního štěstí. V rámci MMA a našeho BJP institutu, chceme začít vytvářet co nejlepší podmínky pro trénování mladých talentů v tomto bojovém umění v České republice."

Lidé v nadaci
člen správní rady BJP Foundation

Michal Šauer

Člen manažerského týmu Jiřího Procházky, společník a manažer merchandisingu BJP a showroomu BJP store. Stará se denní program Jiřího, sponzoring i komunikaci s UFC, aj. V roce 2017 s Jiřím založili merch pro fanoušky, aktuálně otevřeli v Brně showroom jako chrám značky BJP. „Pomoc druhým vnímám jako cestu, jak udělat svět lepším místem. Děti jsou naše budoucnost, čisté bytosti odkázané na pomoc ostatních. Pomáhat je zcela normální věc a pokud někdo pomáhat může, tak podle mě musí. A díky dosahu Jiřího osobnosti k tomu máme skvělou příležitost. Snažíme se to dělat tak, abychom vrátili dobré jméno nadacím v České republice obecně."

Lidé v nadaci
výkonná ředitelka BJP Foundation

JUDr. Alice Šimůnková Tobiášová, MBA

Vystudovaná doktorka práv působící již od roku 2013 v neziskové oblasti, která jí naplňuje. Vedla Nadační fond Pro dětský smích, kde pomáhala dětem a jejich rodinám s onkologickým a neurologickým onemocněním. Je organizátorkou řady koncertů s benefičním charakterem. Spolupracuje s firmou Meridiem, o.p.s., kde v rámci Moravy organizuje edukativní školení pro neformální pečovatele v několika dětských diagnózách. „Od malička mě k pomoci druhým vedli rodiče. Naplňuje mě, když vím, že jsem někomu pomohla v něčem, co by sám těžko zvládal. S Jiřím Procházkou jsem spolupracovala již dříve - kdykoliv jsem potřebovala pomoct dětem v nemocnicích, Jirka vždy navzdory svému velkému vytížení přijel. Když mi koncem roku 2021 nabídl, abych pracovala v jeho nadaci BJP Foundation, neváhala jsem ani na vteřinu. Pojí mě s ním vzájemná důvěra, letité přátelství a je pro mě velká čest s ním pracovat.”

Lidé v nadaci
PR a administrativa

Mgr. Veronika Fialová

Sociální témata ji přitahovala již v rámci studií mezinárodních vztahů. Působila jako dobrovolná koordinátorka adopce na dálku v Keni, organizovala řadu benefičních eventů a vzdělávacích akcí pro základní školy. Po práci v mezinárodní společnosti se vrátila do neziskového sektoru jako členka týmu Nadace BJP. „K pomoci druhým jsem byla vedena z rodiny. Vždy, když bylo někde potřeba pomoci, byla to pro nás naprostá samozřejmost. Proto jsem neváhala a přijala nabídku ředitelky Nadace BJP spolupracovat na vzniku a chodu nadace. Věděla jsem, že spojení jejího jména se jménem Jiřího znamená preciznost a férovost a chtěla jsem být toho součástí. Je pro mě naplňující dělat práci, která má smysl a opravdu a konkrétně pomáhá."

Máte dotazy?

Kontaktujte nás

Ať už máte nápad, jak podpořit naši nadaci, nebo nám chcete jen zanechat vzkaz, jsme tu rádi pro vás.