Sbírky
BJP Foundation

Silné příběhy malých bojovníků se k nám dostávají prakticky denně. Díky našim garantům máme jistotu, že pomoc se dostává právě tam, kam má. Ke zcela konkrétním dětem na věci, které nezbytně potřebují.

Zpátky do hry

Z celého srdce děkujeme všem, kdo se rozhodli podpořit nemocné děti na jejich cestě zpátky do života mezi úsměvy jejich vrstevníků. Je to jednoduché - stačí jedno kliknutí u konkrétního příběhu.

Úvodní foto článku

Sbírka pro Tomáše Špičáka

Tomáš se narodil jako zdravé dítě. Ve dvou letech dostal průjem a bylo zjištěno, že má vysoké jaterní hodnoty. Následovalo kolečko vyšetření, při kterém se zjistilo, že Tomášek trpí Duchennovou svalovou dystrofii.

Úvodní foto článku

Sbírka pro Tomáše Koňaříka

Tomášovi je 15 let trpí nevyléčitelnou neurologickou diagnózou. Beckerovu svalovou dystrofii mu diagnostikovali ve dvou letech. Do pěti let mohl ještě chodit do školky, časem se jeho schopnost chůze zhoršovala a ze školky musel odejít, protože nestačil ostatním dětem. Postupně se jeho stav ztížil natolik, že Tomášova maminka skončila v práci, aby se o něj mohla starat. Rodině tak vypadl zásadní zdroj příjmů

Úvodní foto článku

Sbírka pro Masarykův onkologický ústav v Brně, Kliniku radiační onkologie

Na Klinice radiační onkologie ročně ozáří přes 2 000 pacientů, mezi které patří i děti. Aby personál kliniky mohl poskytnout co nejkvalitnější péči a co nejvíce zpříjemnit pacientům samotné ozáření, využili by dar na zpříjemnění prostředí a průběh ozařování pro dětské pacienty.

Úvodní foto článku

Sbírka pro kliniku dětské neurologie nemocnice Brno

Na Klinice dětské neurologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice Brno se nachází video EEG monitorovací jednotka, která slouží k diagnostice epileptických záchvatů, ale nezanedbatelná část pacientů je zde diagnostikována i k odlišení záchvatů epileptických od neepileptických.

Úvodní foto článku

Sbírka pro Ondřeje Vránu

Ondrovi je 15 let a trpí Duchennovu svalovou dystrofií a ADHD. Nevyléčitelnou neurologickou nemoc lékaři odhalili až když měl 4 roky a 9 měsíců a jeho chůze se nevyvíjela jako u zdravých dětí. Všechny Ondrovy svaly ochabují a tak v 10 letech musel usednout na vozík – na nohy už se vůbec nepostaví. Pomáhá mu celá rodina a velkou oporou je mu i jeho jedenáctiletá sestra.

Rychlý dar

Chci darovat

Vážíme si toho, že chcete pomáhat po našem boku. Všechny dary adresujeme na zcela konkrétní projekty, o nichž máme 100% povědomí a nulové pochybnosti. Děkujeme, že pomáháte s námi.