O partnerovi

Orchestr virtuosi Brunenses byl založen v roce 2007 Karlem Mitášem, sólistou orchestru Janáčkovy opery Národního divadla Brno. 

Toto těleso se skládá jak z vynikajících členů orchestrů Janáčkovy opery a filharmonie Brno, tak i ze sólistů ostatních prvotřídních orchestrů v České republice. 

Na základě tohoto složení těží Virtuosi Brunenses z velmi širokého spektra zkušeností všech svých členů, kteří jsou takto schopni obsáhnout mnoho různých oblastí orchestrální, ale i komorní tvorby. 

Z úspěšných opreních produkcí Virtuosi Brunenses v poslední době jmenujme například účinkování na operním festivalu ,, Rossini in Wildbad ‘‘ v letech 2008 až 2016 v jehož rámci vznikly pod vedením dirigentů Alberta Zeddy,  Antonina Foglianiho, Jean-Luc Tingauda, nebo Jose-Peres Sierry nahrávky  Rossiniho oper   Italka v Alžíru , Otello , Straka zlodějka , Semiramide, Guillaume Tell a mnoho dalších, které získaly významná ocenění ve světovém odborném tisku.  

Orchestr Virtuosi Brunenses se rovněž může pochlubit každoročním účinkováním na operním festivalu ,, Oper in der Stiftsruine ´´ v Bad Hersfeldu, kde v roce 2010 obdržel cenu kritiků za nejlepší soubor. 

Za zmínku jistě také stojí turné po Číně na přelomu let 2014 a 2015, kde si orchestr získal sympatie publika koncerty z děl jak českých, tak zahraničních autorů. Na tento úspěch navázal orchestr v roce 2016 třítýdenním účinkováním na „Black forest music festival“ v čínské Shanghai. 

V současné době se připravuje orchestr Virtuosi Brunenses na několik dalších symfonických a operních projektů ve Španělsku, Itálii a Německu, z děl Antonína Dvořáka, G. Rossiniho, J.S. Bacha, Ludwiga van Beethovena a dalších. 

Nutno říci, že Karel Mitáš a Virtuosi Brunenses je spjatý s Nadací BJP Foundation od úplného začátku a jenom díky nim jsou benefiční koncerty v brněnské katedrále Petrov takové jaké jsou.  

Galerie
Galerie
Galerie
Jsme hrdým partnerem BJP Foundation

Reference

Vážíme si důvěry našich partnerů a s největší radostí je propojujeme se silnými příběhy, u kterých vždy doufáme v ten nejlepší konec.

“S nadací BJB foundation spolupracuji už několik let, pro spolupráci mě získala moje dlouholetá milá kamarádka Alice Tobiášova, se kterou nesmírně rád na těchto koncertech spolupracuji a dlouhodobě oceňuji její obětavost, organizační schopnosti a profesionalitu.  Práce pro nadaci BJB foundation pro mě představuje vítanou příležitost jak svou uměleckou činností přispět a podpořit dobrou věc.  Zároveň je to pro mě příležitost jak se stále znovu potkávat s vynikajícími umělci se kterými je vždy radost spolupracovat.  Všechny tyto věci a přátelství a spolupráce s BJB a Alicí Tobiášovou jsou pro mě nesmírně důležité”

Karel Mitáš

Zakladatel a dirigent souboru
Pomáhejte s námi

Staňte se partnerem!

Naši partneři pomáhají zpravidla nefinančním způsobem.

Darují nám například pomůcky, hračky nebo s námi sdílí informace nebo know-how, které jsou pro malé pacienty cenné.