Gump - pes který naučil lidi žít v Dětské nemocnici Brno

Představitelé úspěšného rodinného filmu, Gump - pes, který naučil lidi žít, navštívili 28.6. 2022 Dětskou nemocnici v Brně.

Na dětskou onkologii zavítali mezi malé pacienty režisér filmu F. A. Brabec, herečka Nela Boudová, autor knihy Filip Rožek a ten, který rozdal nejvíce úsměvů - pes Gump.

Návštěva mezi dětské pacienty byla zprostředkována nadací Jiřího BJP Procházky - BJP Foundation. Při této příležitosti nový šampión polotěžké váhy UFC navštívil i malé bojovníky na oddělení onkologie a předal šek na oddělení Jednodenní chirurgie. Finanční dar byl použit na zakoupení televizí a klimatizací, aby se dětským pacientům a jejich doprovodu zpříjemnil pobyt na oddělení.

Hospitalizované děti měly obrovskou radost nejenom z návštěvy psa Gumpa. Ale těm starším se splnil sen setkat se se šampiónem Jiřím Procházkou, který dětem přivezl ukázat nově získaný pás. O památku na krásný den se postaralo knihkupectví Dobrovký, které darovalo knížky o Gumpovi a firma Dino Toys, od které děti dostaly puzzle.

Gumpovi se mezi dětmi tak líbilo, že se na dětskou onkologii se svým páníčkem Filipem Rožkem a jeho dcerou Natálií vrátili v polovině srpna. Přivezli s sebou nejenom plyšové Gumpy od hračkářství Bambule, ale i marcipánové Gumpy z Muzea čokolády a marcipánu Tábor pro pacienty i personál. Společně s hmotnými dary předali i šek v hodnotě 50 000 Kč, který byl použit na nákup kompenzačních pomůcek pro oddělení.

Loading...