Koncert pro Ukrajinu

Během příjemného večera plného vážné hudby se nám společně s orchestrem Virtuosi Brunenses a všemi hosty povedlo vybrat 31 000 Kč.

Benefiční koncert na pomoc lidem prchajícím před válkou na Ukrajině se konal v sále Společenského centra městské části Brno-Bystrc, která své kulturní prostory pro tuto akci zapůjčila naší nadaci zcela zdarma. Celým večerem provázel herec a moderátor Miroslav Šimůnek, o kouzelný hudební zážitek se hostům postaral brněnský orchestr Virtuosi Brunenses pod vedením dirigenta Karla Mitáše. Nechyběli ani skvělí sólisté Linda Ballová, Jana Hrochová a Jan Šťáva a na koncertu zazněly takové skvosty vážné hudby jako Habanera z Carmen, Sinfonia Nabucco od Verdiho nebo třeba Catalogue Aria z Dona Giovanniho.

Přesně 31 000 Kč předala naše nadace společnosti Podané ruce na materiální pomoc lidem zasaženým válkou. Veškerý výtěžek putoval přesně tam, kde bylo v tu chvíli nejvíce nutné, a to těsně za slovensko-ukrajinské hranice na přechod Ubľa. Pořízeny byly především přikrývky a karimatky, ale také balená voda, luštěniny, mouka a trvanlivé potraviny.

Loading...